Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:710009
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.08.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Šajā darbā tiks veikts failu sistēmu salīdzinājums, kuras tiek izmantotas operētājsistēmās Windows 95/98/2000/XP. Šīs failu sistēmas ir FAT16, FAT32 un NTFS. Galvenais uzsvars tiks likts uz FAT32 un NTFS.
Jebkuras failu sistēmas uzdevums ir failu glabāšana un piekļuve tiem. Failu sistēma glabā failu datus sektoros, ko aparatūra un draiveris izmanto kā mazāko nolasāmo vienību, kuras izmērs var variēt. Failu sistēmas uzdevums ir nolasīt šo informāciju un bez jebkādas apstrādes nodot to konkrētajai programmatūrai.
Failu datu meklēšana:
Noskaidrošana kur atrodas kāds faila fragments, ir process, kas dažādās failu sistēmās ir realizēts principiāli atšķirīgi. Šis parametrs ietekmē ātrumu, ar kādu tiek veikta navigācija pa dažādiem faila fragmentiem. Tātad, ja fails ir stipri fragmentēts, tad samazināsies ātrums ar kādu ir iespējams pārvietoties pa dažādām faila daļām.
NTFS ir spējīga nodrošināt ātru fragmentu atrašanu, jo visa informācija glabājas nelielos, kompaktos ierakstos. Ja fails ir stipri fragmetēts, tad NTFS nākas izmantot daudzus ierakstus, kas tiek uzglabāti dažādās vietās.
FAT32, lielā tabulas apjoma dēļ, būs lielas grūtības, ja faila fragmenti būs izmētāti pa visu disku. Lieta tāda, ka FAT (File Allocation Table, Failu Atrašanās Tabula) ir diska mini-veidols, kurā ir iekļauts katrs diska klasters. Lai piekļūtu kādam faila fragmentam FAT16 un FAT32 sistēmām, nākas griezties pie konkrētās FAT daļas. Ja, piemēram, fails ir trijās dažādās diska vietās: sākumā, vidū un beigās, tad FAT sistēmai nāksies griezties pie tabulas arī trijās vietās: sākumā, vidū un beigās.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties