Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:767997
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.04.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Mana referāta tēma ir „Etnopolitika Latvijā”. Tieši šo tēmu izvēlējos tāpēc, ka es uzskatu, ka jautājumi par etnopolitiku pēdējā laikā Latvijā ir kļuvuši īpaši aktuāli, tāpēc nolēmu izpētīt un tuvāk iepazīties ar etnopolitisko situāciju Latvijā un to, kas tad īsti slēpjas zem jēdziena „etnopolitika”. Mana referāta galvenais mērķis ir iepazīties ar etnopolitisko situāciju Latvijā pēdējo desmit gadu laikā, kā arī noskaidrot to, kādi faktori ietekmē etnopolitisko situāciju valstī un kas būtu jādara, lai uzlabotu etnopolitisko situāciju valstī.
Ar terminu etnopolitika parasti apzīmē visus tos principus, kas etnisko attiecību sfērā vada un orientē valdības un tās institūciju darbību. Parasti par etnopolitiku runā attiecībā uz nacionālās valsts etniskajām minoritātēm – valodas vai kultūras ziņā no vairākuma atšķirīgām iedzīvotāju, parasti šās valsts pilsoņu, grupām, kas tieši vai netieši pauž vēlmi šīs atšķirības saglabāt.1
Politisko terminu vārdnīcā etnopolitika tiek definēta kā etnisko grupu (nāciju, etnisko minoritāšu vai tautību) pašatražošanās sabiedrisko procesu pārvaldīšana (mērķtiecīga ietekmēšana). Etnopolitika aplūko politiku, sabiedrības pārvaldīšanu vispirms etnosu attiecību un etnisko procesu gaismā, pakļaujot šim aspektam pārējo sabiedrisko procesu novērtējumu, pēta etniskos konfliktus, to izcelsmi, cēloņus, risināšanas ceļus un perspektīvas, etniskuma politizāciju (etniskuma pārvarēšanos no psiholoģiskās, kultūras vai sociālās kopības apziņas politiskajā spēkā). Etniskuma politizācijas procesā attīstās un papildinās ar politisko saturu cilvēku etniskā pašapziņa, rodas idejas un centieni izmantot politikas līdzekļus etnisko problēmu risināšanā.2…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties