Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:476055
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Šis bija gabaliņš no antifašistiskās E. Švarca pasakas, kurā ļoti precīzi tiek fiksēta sakarība starp politisko despotismu un rasu diskrimināciju. Aizspriedumi, kuri valda valstī attiecībā pret „svešiem” pārvēršas par sabiedrības uzvedības normu, vienlaicīgi sadalot cilvēkus, novēršot to uzmanību no sociālām problēmām, tādā veidā palīdzot valdošai klasei īstenot savu varu pret cilvēkiem. Kāda tad īsti ir etnisko aizspriedumu daba. Varbūt tas ir individuālas psiholoģijas objekti, bet varbūt arī sabiedrības apziņas struktūras. Kāda veidā tie tiek nodoti nākamām paaudzēm un kādi ir to pārvarēšanas ceļi un noteikumi.
Arī Latvijā pastāv daudzi aizspriedumi, kuri tiek attiecināti uz tautas mazākumu pārstāvjiem, to starpā ir gan čigāni, gan melnādainie un arābi, ka arī visi tie, kas atrodas ārpus sabiedrības ierastā. Aizspriedumi attiecās arī uz seksuālām minoritātēm, kas pēdējos gados ir aktivizējošies savas seksuālas piederības paušanā un atklāšanā. Pārsvarā aizspriedumi noved pie diskriminācijas uz atšķirības pamata, kas noved pie tā kā indivīdam tiek piedēvētas mazākumam atbilstošas īpašības, kuras balstās uz aizspriedumiem. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties