Tas nav nekas jauns,viss jau reiz ir bijis. Arī smaržvielu lietošana ir tikpat sena kā cilvēce. Kā teikuši senie grieķi-kur labi smaržo, uz dzīvi apmetas divi. Visos laikos dažādu kultūru cilvēki centušies radīt sev apkārt patīkamu smaržu, lai uzburtu atbilstošu noskaņojumu, labsajūtu, lai apreibinātos, valdzinātu citu un, galvenais, lai radītu gara, miesas un dvēseles harmoniju.
Aizvien vairāk cilvēku arī šodien vēlas izmantot savā ikdienas dzīvē smaržas un priecāties par tām. Telpu, kurās mēs uzturamies, aromatizēšana ar dabiskām un dzīvām smaržām nav tikai rotaļāšanās un modes parādība. Neviena cita no maņām nav tik produktīva un tik ļoti neietekmē mūsu domāšanu, rīcību un sajūtas kā oža. Tā kā mūs cauri dzīvei no pirmā elpas vilciena. Smaržas, kuras uztveram, neapzināti nokļūst zemapziņā.
Ēteriskās eļļas ir tās, kurs mēs varam izmantot, lai radītu savus individuālos smaržu maisījumus un gūtu labsajūtu, nelietojot masu produkcijas. Tā mēs atkal un atkal no jauna atklājam smalko, dzīvīgo, juteklisko un individuālo.
Visām dabas smaržām ir kāda kopīga pazīme: tās ne vien izraisa hormonālas un funkcionālas pārmaiņas organismā, bet arī skar mūsu dziļāko būtību. Smalkās ēteriskās eļļas-auga smaržvielas-ir kā tauriņi spārnu pieskāriens mūsu dvēselei.
Šajā referātā ir apkopota informācija par ēterisko eļļu lietošanu, telpu aromatizēšanu un aromterapiju.
Dažas ēteriskās eļļas izraisa neirotrasmisīvo vielu izdalīšanos. Tās ir svarīgas neiroķīmiskas vielas mūsu organismā, kuras ietekmē jūtas nervu sistēmu, kā arī dažādus cilvēka pašsajūtas stāvokļus. Tā iedarbojas gan caur ožu, gan arī peldes vai masāžas laikā caur ādu.
Šīs vielas varētu salīdzināt ar organismam pašam piemītošiem opiātiem. Kaut arī tās noārdās dažu minūšu laikā, tomēr vairākas stundas piesātinot gaisu ar atbilstošām smaržām, neirotransmisīvo vielu izdalīšanās tiks stimulēta aizvien no jauna.…