Demokrātiska, pilsoniska sabiedrība var veidoties tikai sabiedrības iekšējās integrācijas ceļā. Visu līmeņu integrācijas procesos īpaša nozīme ir reģionālai politikai. Latvijas situācijā nepieciešama tāda reģionālā politika, kas atbilstu iekšpolitikas pamatvirzieniem, kā arī uzņemšanas kritērijiem un integrācijas nosacījumiem ES. Tā kā Latvija ir ES kandidātvalsts, Latvijas reģionālās politikas izstrādāšanai ir jābalstās uz ES un tās dalībvalstu likumdošanas pamatprincipu apzināšanu, tāpēc kā darba mērķi izvirzu noteikt ES reģionālās politikas vēsturiskās attīstības gaitu.
Tā kā reģionālā situācija ir tieši atkarīga no politiskiem, ekonomiskiem u.c. faktoriem, tai raksturīga pastāvīga mainība un attīstība. Jāņem vērā, ka ES vērojamas būtiskas sociāli ekonomiskās atšķirības starp reģioniem, un tās vēl vairāk palielināsies pēc jauno kandidātvalstu uzņemšanas, tādēļ viena no ES prioritātēm ir sociāli ekonomisko atšķirību izlīdzināšana, īstenojot reģionālo politiku.
Aplūkošu ES reģionālās politikas vēsturiskās attīstības gaitu un nozīmīgākajiem reģionālo politiku regulējošiem juridiskajiem dokumentiem.…