Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:120187
 
Vērtējums:
Publicēts: 03.12.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Šādi pētījumi ir skaidrojoši, jo tie palīdz izskaidrot mīklas , kuras parādās, kad indivīdi no vienas kultūras vides nonāk saskarsmē ar indivīdiem no citas vides, kas dažos aspektos ir pavisam citāda. Tomēr daudziem sociālajiem pētījumiem- gan to rezultātā iegūtā empīriskā materiāla, gan ar tiem saistīto teorētisko interpretāciju ziņā- ir kritisks skatījums uz indivīdu uzskatiem.
Sociālo zinātņu tāpat kā dabaszinātņu kritiskie centieni ir saistīti ar tajās veikto pētījumu un izstrādāto teoriju loģisko un empīrisko atbilstību. Nešaubīgi var apgalvot , ka visi cilvēki, kas darbojas sabiedrībā, ir arī sabiedrības teorētiķi, kas maina savas teorijas pašu pieredzes rezultātā un kas spēj uztvert jauno informāciju, ko viņi var iegūt, to darot. Sociālā teorija nekādā gadījumā nav tik īpaša un izolēta akadēmisko dimātāju sfērā.
Neapšaubāmi ir skaidrs, ka dabaszinātņu „atklājumu modelis ‘’nevar tikt tieši pārnests uz sociālajām zinātnēm. Veselā saprāta uzskatus par dabas pasauli var labot dabaszinātņu atklājuma rezultātā. Objektīvisms ir mēģinājums sociālajās zinātnēs brīvi izmantot atklājumu modeli. Viņi uzskata, ka veselā saprāta uzskati, kas iesaistīti sabiedrības dzīvē, var tikt bez jebkādām problēmām laboti to atklājumu rezultātā, kurus var sniegt sociālās zinātnes. Šī nodalīšana lielā mērā ir analītiska; tas nozīmē, ka veselais saprāts ir kopējās zināšanas, kas tiek uzskatītas nevis par zināšanām, bet gan par uzskatiem, kuri, iespējams, ir kļūdaini.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties