Mikroekonomika it ekonomiskās teorijas sastāvdaļa, kas dod zināšanas par individuālas saimnieciskas vienības rīcību: tā ir atsevišķas firmas, mājsaimniecības rīcība tirgū. Tā ir mācība par individuāla tirgus darbību, par to, kā tajā veidojas konkrētas preces un pakalpojuma cena, pārdevēja ieņēmumi un izdevumi, ka mainās nodarbināto skaits uzņēmumā vai nozarē.
Savukārt makroekonomika dod zināšanas par cēloņsakarībām tautsaimniecības līmenī. Piemēram, par ekonomiskas aktivitātes ietekmētājiem – kopējo ienākumu, bezdarbu, vidējo cenu līmeni un inflāciju.
Abus saimniekošanas līmeņus ekonomisti salīdzina šādi: mikroekonomika dod zināšanas par koku, bet makroekonomika – mežu. Mikroekonomikas un makroekonomikas jēdzienu lietošana ekonomikā nebūt nenozīmē, ka arī ekonomikas teorijas priekšmets būtu strikti jāsadala divās daļās. To var izdarīt tikai nosacīti, jo tādi jautājumi kā bezdarbs, nauda, vērtspapīri, arējā tirdzniecība u. c. Attiecas gan uz vienu, gan uz otru ekonomikas līmeni. Ekonomikas teorijas centrā ir cilvēks, viņa rīcība, centieni apmierināt savas vajadzības.