Ekonomiskās politikas jēdziens. Ekonomikas politika izskaidro valdības ekonomiskos mērķus un veidu, kā tā cenšas sasniegt šos mērķus.
Nav viennozīmīgas politiskās ekonomikas definīcijas, tas saistīts ar daudzveidīgo vēsturu, tomēr viena no tām skan šādi:
Politiskā ekonomika ir zinātne par sabiedrības saimnieciskās dzīves likumsakarībām. Tā ir zinātne par sabiedriskās ražošanas attiecībām, tas ir, par ekonomiskajām attiecībām cilvēku sabiedrībā. Tā noskaidro likumus, kas nosaka ražošanu un materiālo vērtību sadali dažādās sabiedrības attīstības pakāpēs.
Politiskajai ekonomijai pastāv arī dažādi mērķi, piemēram:
Augsts un stabils nodarbinātības līmenis nenozīmē, ka nepastāv bezdarbs..
Uzdevums ir radīt situāciju, kurā cilvēki, kas vēlas strādāt, varētu atrast darbu pieņemamā laika periodā. Ātri mainīgajā pasaulē šis mērķis var būt grūti sasniedzams.
Relatīvi stabils cenu līmenis nozīmē, ka inflācija ir jāierobežo un jākontrolē. Inflācija var kaitīgi ietekmēt ekonomiku.
Maksājumu bilances apmierinošs stāvoklis. Valsts, kas pastāvīgi izdod vairāk naudas par ārzemju precēm un pakalpojumiem, nekā tā nopelna no sava eksporta, iegūs arvien lielākus un lielākus parādus pārējā pasaulē. Viens no ekonomikas politikas mērķiem ir novērst šādu situāciju. …