Tirgus sektors darbojas sekmīgāk, ja pastāv noteikti stimuli, kas motivē cilvēkus efektīvai darbībai. Neviens tirgus pats nespēj sevi ilgstoši uzturēt pie dzīvības un nodrošināt labumu visiem tā dalībniekiem, tādēļ ir nepieciešama valstiska iejaukšanās jeb ekonomikas valstiska regulēšana, kas cenšas novērst tirgus nepilnības. Tirgus nepilnības ir situācija, kad tirgus sektors nespēj nodrošināt ierobežoto resursu efektīvu izvietošanu, sistemātiski radot preces vai pakalpojuma pārprodukciju vai nepietiekamību, kas varētu rasties neregulējamā tirgus sistēma, pastāvot tādām problēmām kā sabiedriskās preces, ārējie (blakus) efekti vai nepilnīga konkurence. Tirgus nepilnību raksturo vairākas pazīmes : ekonomikas nevienmērīga attīstība, nepilnīga konkurence, pilnīgas informācijas trūkums, ražošanas resursu nepietiekama mobilitāte, ārējie efekti un pašu nepieciešamāko iedzīvotāju vajadzību nepilnīga nodrošināšana. 1 Turpretī valsts galvenās funkcijas ir šādas2 :
1.Nodrošināt iedzīvotājus ar sabiedriskām precēm un pakalpojumiem ( veselības aprūpi, izglītību, glābšanas un drošības dienestiem, sabiedriskā transporta pakalpojumiem, ceļu būvniecību un uzturēšanu, valsts drošību) ;
2.Īstenot nodokļu politiku;
3.Veikt ekonomiskās aktivitātes regulēšanu, īstenojot konkurences veicināšanas politiku, darba apstākļu pārraudzību, patērētāju aizsardzību, apkārtējās vides aizsardzību un citus pasākumus.…