Eiropas Savienība ir supernacionālā (savienības likums ir virs dalībvalsts likuma) 27 valstu apvienība. Pēdējā paplašināšanās bija 2007. gada 1. janvārī, kad savienībai pievienojās Rumānija un Bulgārija. ES ir daudzas aktivitātes, taču visnozīmīgākā ir kopējā, vienota tirgus izveide. Kopējais tirgus ir robežu apvienošana, viena valūta (pieņemta 15 valstīs, 10 ir obligāti ieviešama un 3 valstis patur tiesības neieviest to), kopēja lauksaimniecības politika un kopējā zvejniecības politika.
ES ar laiku kļūst vairāk un vairāk politiska savienība. Harmonizācijas procesā aizvien vairāk politiskās varas tiek novirzīts no dalībvalstīm uz ES.1
Ģeogrāfiski lielākā starpvalstu savienība ir Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācija (EFTA, European Free Trade Association). Tā tika nodibināta 1960. gadā kā alternatīva tām Eiropas valstīm, kuras nevēlējās pievienoties ES. EFTA būtībā tirdzniecības (ekonomiskais) bloks, kura galvenā atšķirība no ES ir tas, ka blokam nav centrālās politiskās varas, kurai dalībvalstis deleģētu kādas no savām varām.…