Slovēnijas teritorija ir 20,273 kvadrātkilometri, un tajā dzīvo 2milj. cilvēku. 87% iedzīvotāju ir slovēņi. Slovēnijā dzīvo arī citas etnisko minoritāšu grupas: vislielākās ir ungāri (42%) un itāļi (15%). Citas etnisko minoritāšu grupas, kas dzīvo Slovēnijas teritorijā ir rumāņi, albāņi, melnkalnieši, horvāti, maķedonieši, serbi un citi.
Valsts valoda ir slovēņu. Tajos valsts reģionos, kur dzīvo ungāri un itāļi, ungāru un itāļu valodām piešķirts oficiālo valodu statuss. Slovēnija ieguva neatkarību 1991.gadā pēc Dienvidslāvijas sabrukuma. Slovēnija ir unitāra valsts, tā ir republika.
Obligātā izglītība
Obligātā izglītība ir pamatizglītība. Tā ilgst 8 gadus un sākas pirmskolā. Saskaņā ar likumu par pirmskolas iestādēm, gads, ko bērni no 6 līdz 7 gadu vecumam pavada pirmskolas iestādēs, gatavojoties pamatskolai, arī tiek uzskatīts par obligātu.
Skolas organizācija.
Dokuments, kas nosaka pašreizējās izglītības sistēmas pamatprincipus, kā arī tās attīstību nākotnē ir Slovēnijas Republikas Izglītības likums, kas tika pieņemts 1995.gadā.
Pamatizglītību piedāvā pamatskolas, pamatskolas bērniem ar īpašām vajadzībām, kā arī iestādes bērniem ar nopietnām attīstības problēmām. Divās pamatskolās tiek piedāvāta svešvalodu (angļu un franču valodu) padziļināta apguve. Pamatizglītība pieaugušajiem tiek organizēta speciālās pamatskolu klasēs, pamatskolās un tautas vidusskolās.…