Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
7,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:547465
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.10.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 22 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

1. Raksturojiet Eiropas Kopienu Tiesas lomu vīriešu un sieviešu līdztiesības principa darba samaksas jautājumos iedzīvināšanas praksē.
Starpība starp sieviešu un vīriešu darba samaksu 2005.gadā tika lēsta uz 15% ES-27, proti, divus procentus zem 1995. gada līmeņa. Šī relatīvā stabilitāte kontrastē ar sieviešu nodarbinātības līmeņa ievērojamu pozitīvu attīstību, šis nodarbinātības līmenis nepārtraukti palielinājās.
Dalībvalstu līmenī atšķirības ir ļoti lielas, jo šī attiecība svārstās no 4 % (MT) līdz 25 %. Tomēr atšķirības darba samaksā nav vispārējs rādītājs sieviešu un vīriešu līdztiesībai, jo tas attiecas tikai uz nodarbinātām personām un tas jāinterpretē, ņemot vērā citus darba tirgus rādītājus. Tas parasti raksturo sieviešu darba nodarbinātības modeļu atšķirības. Tādējādi lielākajā daļā no valstīm, kurās sieviešu nodarbinātības līmenis ir zems šis samaksas atšķirību līmenis ir zemāks par vidējo, kas norāda uz to, ka darba tirgū nav daudz sieviešu ar zemu kvalifikāciju vai bez kvalifikācijas. Augsts atšķirību līmenis parasti raksturīgs darba tirgum ar paaugstinātu segregācijas līmeni, vai darba tirgu, kurā liela daļa sieviešu izvēlējušās nepilna laika darbu. Turklāt arī atalgojuma noteikšanas oficiālās sistēmas un mehānismi var ietekmēt atšķirības darba samaksā.
Atšķirības darba samaksā privātā sektora uzņēmumos arī šķiet ir virs vidējām, kur to līmenis stipri svārstās atkarībā no individuālajām īpašībām, uzņēmuma vai darba veida. Sieviešu iegūtā kvalifikācija un pieredze tiek mazāk apmaksātas, nekā vīriešu. Turklāt nozares, kurās šī starpība ir jūtama visvairāk, ir rūpniecība, pakalpojumi uzņēmumiem un finanšu nozare.
Romas līgumā kopš 1957. gada ir noteikts pamatprincips vienlīdzīgai attieksmei pret vīriešiem un sievietēm. Viens no mērķiem Eiropas stratēģijā izaugsmei un nodarbinātībai ir samazināt darba samaksas atšķirības starp dzimumiem. Tomēr Eiropas Svienībā vēl joprojām pastāv darba samaksas atšķirības, neskatoties uz to novēršanai uzsāktajiem pasākumiem un izmantotajiem līdzekļiem. Saskaņā ar atšķirību rādītāju starp vidējo bruto samaksu stundā sievietēm un vīriešiem Eiropas Savienībā 2005. gadā sievietes pelnīja vidēji par 15 % mazāk nekā vīrieši. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −8,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1127318
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties