Kā radās pasaule? Kā un kāpēc radās cilvēki? Un, ja reiz cilvēkam dota dzīvība, tad kāpēc tam jāmirst? Šie ir pamatjautājumi, uz kuriem pasaules tautu mīti cenšas dot atbildi. Dažādas kultūras radušas dažādas atbildes uz šiem pamatjautājumiem, bet nostāstiem, kuros ietvertas atbildes, bieži vien ir līdzīgs modelis. Iesākumā pasaulē valdīja haoss vai arī to klāja ledus vai ūdens.
Senie ēģiptieši nav radījuši svēto grāmatu, kas līdzinātos Bībelei vai Korānam un kas tiktu uzskatīta par dievišķās patiesības atklāsmi. Ēģiptiešiem bija mīti, kas ir līdzīgi sengrieķu mītiem. Ēģiptiešu mīti vēstī par dievu attiecībām, tomēr tikai nedaudzi no mītiem līdz mūsdienām ir saglabājušies nemainīgā formā. Mūsu rīcībā ir īsti savstarpēji nesaistīti mītu fragmenti, kurus savienojot var dažkārt izveidot vienu veselu nostāstu, kaut arī mēs nevaram būt pārliecināti, ka tas ir patiešām pareizs.
Saglabājušos senēģiptiešu mītu vidū nav varoņmītu un varoņeposu, kuru sasprindzinātie un dramatiskie sižeti, negaidītie un pārsteidzošie notikumu pavērsieni, cilvēku aktīvā darbība nebūtu bijusi senēģiptiešu mentalitātei, viņu kārtības, stabilitātes un nemainības alkām raksturīga.…