Šajā metaforā Majors salīdzina dzīvnieku likteni ar nežēlīgo nazi, rosinot to, ka saimnieks tāpat visus dzīvniekus ar laiku nogalinās neņemot vērā to, cik daudz darba viņi ir ieguldījuši fermas dzīvē.
Tēlu raksturojums:
Napoleons – cūka. Napoleons izmantoja neētiskas metodes, lai tiktu pie varas. Viņš nevarēja sadzīvot ar Sniedziņu un bija pretrunā uz jebkuru Sniedziņa priekšlikumu. Napoleona tēls bija balstīts uz Josifa Staļina. Sniedziņš - cūka, kas mūždien apstrīdēja Napoleona teikto. Pēc sacelšanās cīnījās par varu Dzīvnieku fermā, bet beigās tika padzīts no fermas un izmantots kā propagandas materiāls. Sniedziņš bija balstīts uz Leona Trocka. Bokseris – zirgs, kurš bija naivs un sekoja pilnīgi visam cūku teiktajam. Bokseris ir perfekts piemērs sabiedrības iedzīvotājam, kas uzticas visam, ko saka valdība.Vecais Majors - cūka, kuras sociālistiskas utopijas vīzija darbojās kā iedvesma apvērsumam pret cilvēkiem.
“Dzīvnieku ferma” ir ne tikai ir interesanta, bet tā arī ļauj ielūkoties padomaju varas režīms. Lasot grāmatu var redzēt daudz iezīmes un atsauces uz padomju laikiem un tā, manuprāt, būtu jāizlasa ik vienam, jo darbā attēlotās problēmas kā totalitārisms, apspiestība, un valdības pārukums pār cilvēkiem, mūsdienās vēljoprojām ir aktuāls, jo pasaulē vēljoprojām ir politiski apspiestas valstis.
…