Teorijas pamatjēdzieni: piesaiste (attachment) ar to saprotot emocionālo saiti, ko veido bērns ar galveno aprūpētāju, bet pieaugušo vecumā ar nozīmīgiem citiem cilvēkiem; pieķeršanās - ikdienā biežāk lietots un subjektīvi labāk izprotams vārds (kas no zinātniskā viedokļa raksturo vienu no piesaistes nedrošajiem stiliem - ambivalento piesaisti); agrīnajās attiecībās ar savu aprūpētāju bērnam izveidojas priekšstats jeb iekšējās darbības modelis par sevi (esmu vai neesmu mīlestības un rūpju vērts) un citiem (cik droša ir apkārtējā pasaule un kādu reakciju varu gaidīt no tās); piesaistes stils ir iekšējās darbības modeļa izpausme uzvedībā.
Autors savā darbā „ Drošais pamats” runā arī par vardarbību. Īpaši gribētos uzsvērt Dž. Boulbija teikto: “Vardarbība rada vardarbību, un tādējādi pastāv tendence vardarbībai ģimenē pāriet no paaudzes uz paaudzi.”
Vērā ņemami ir arī pieķeršanās teorijas izveidotāja Džona Boulbija vārdi: „Pētījums pēc pētījuma... pierāda, ka veseli, laimīgi un par sevi pārliecināti jaunieši un jauni cilvēki izaug stabilās ģimenēs, kurās abi vecāki bērniem veltījuši lielu daļu sava laika un uzmanības...
…