Secinājumi
1. Dzintars ir reti sastopams resurss, kuram ir sena veidošanās un izmantošanas vēsture.
2. Dzintara krājumi pasaulē un Latvijā nav nosakāmi, jo ir grūti noteikt, kur tas atrodas un, cik lielā daudzumā.
3. Dzintara izmantošana juvelierizstrādājumiem un suvenīriem ir viens no visefektīvākajiem dzintara izmantošanas veidiem, jo tas savā ziņā nodrošina dzintara ilgtspējīgu attīstību.
4. Dzintara izmantošana rūpniecībā (krāsu, laku u.c. ražošanā), ir neefektīvs dzintara izmantošanas veids, jo nenodrošina dzintara izmantošanas iespējas nākamajām paaudzēm.
5. Dzintaram ir daudz labu fizikālo un ķīmisko īpašību, kuras nodrošina dzintara izmantošanas iespējas dažādās nozarēs un paaugstina dzintara vērtību.
6. Dzintars, līdzīgi kā zelts un sudrabs saglabāsies nākamajām paaudzēm, jo tas pēc apstrādes ir paliekoša vērtība atšķirībā no naftas vai dabasgāzes.
7. Dzintars jau izsenis ir bijis “Baltijas dārgakmens”, ko iecienījuši ne tikai vietējie, bet arī Senās Romas, Ēģiptes, Bizantijas iedzīvotāji, tādēļ dzintaram ir ļoti sena pielietošanas un apstrādes vēsture.
8. Dzintara izmantošanai ir atrasti visdažādākie pielietojuma veidi- juvelierizstrādājumi, bižutērija, suvenīri, ķīmiskā apstrāde, elektrotehnika, bet ne visi no šiem pielietojuma veidiem ir atbilstoši ilgtspējīgas attīstības principiem vai ekonomiski pamatoti.
…