Dzimumu līdztiesības īstenošana Latvijas pašvaldībās, Pētījuma atskaite, Rīga, 2004.
Vīrieši salīdzinājumā ar sievietēm visumā pozitīvāk vērtē situāciju visās dzimumu līdztiesības jomās.
Atbildes liecina, ka pašvaldībās pārsvarā netiek atsevišķi analizēti un izmantoti sieviešu un vīriešu ieteikumi dažādu sabiedrisko norišu apspriešanu procesā, kā arī pašvaldību darba plāni neparedz īpašas aktivitātas viena vai otra dzimuma prasmju attīstībai, apmācībai, tādejādi nodrošinot līdzvērtīgu pieeju pakaplojumiem. Tas vedina domāt, ka pastāv problēmas ar dzimumu līdztiesības principu integrāciju politikas veidošanas procesā.
Raksturojot dzimumu līdztiesības projektu galveno misiju, visbiežāk tiek pausts uzskats, ka tā ir nepieciešamība “mainīt ļaužu izpratni” un “tradicionālo attieksmi pret dzimumu lomām”, t.i., veicināt dzimumu stereotipu pārvarēšanu. Bet aptuveni trešajai daļai mērķa auditorijas nav viedokļa par to, kas ir dzimumu līdztiesības projektu misija, kas liecina, ka nepieciešamas nopietns informatīvs un izglītojošs darbs šajā jomā.
Aptaujas dati liecina, ka vīriešu vidū dzimumu stereotipi par sievietēm it kā raksturīgām īpašībām ir būtiski biežāk akceptēti nekā starp sievietēm. Vīrieši biežāk kā sievietes uzskata, ka “kopumā vīriešiem ir spēcīgāka loģikā nekā sievietēm”, “darbs, kurā jāpieņem atbildīgi lēmumiem ir vairāk piemērots vīriešiem nekā sievietēm”, “atrodoties “augstā amatā”, sieviete daudz zaudē no savas pievilcības”.…