Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:481310
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 02.09.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 8 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

1964.g. Sīrija un Jordānija uzsāka dambja celtniecību, lai izmainīt upju Jarmuka un Hermona tecējumu, un neļaut Izraēlai realizēt Nacionālo ūdens apsaimniekošanas programmu. Strīds, kas izcēlās šo darbību rezultātā, bija viens no 1967.g. kara iemesliem, kura laikā Izraēla iznīcināja dambi, okupēja Golana augstieni, Jordānas upes rietumu krastu un Gazas sektoru. Izraēla sāka kontrolēt lielākus saldūdens resursus šajā reģionā un realizēja daudzus irigācijas projektus.
Pirms Izraēlas izveidošanas 1920.g. Haims Veicmans un Dāvids Ben Gurions rakstīja britu ministriem, ka Lītānu upei jābūt Palestīnas robežās, jo tā bija Senās Izraēlas teritorijā un ir ļoti svarīgs ūdens avots. Tomēr daudzu ebreju cerības neattaisnojās un Lītānu upe palika Libānai. Vēlāk starp Izraēlu un Libānu notika vairāki kari, kuru laikā Izraēla mēģināja ieņem Lītānu upi, tas izdevās uz neilgu laiku 2006.g.
Šobrīd Tuvo Austrumu reģionā saistībā ar ūdeni ir ne tikai politiski konflikti, bet arī ekoloģiskas problēmas. Vislielākā traģēdija skar Nāves jūru. Jordānas upe ir Nāves jūras vienīgais ūdens avots, bet tā kā upes ūdeņus intensīvi izmanto lauksaimniecībā, līdz jūrai tiek niecīgs ūdens skaits. Ar katru gadu Nāves jūras līmenis krīt par 1m (Nihoul, 2004, 290.lpp.). Zinātnieki prognozē, ka līdz 2050.g. jūra pazudīs. Eksistē projekts – izrakt kanālu starp Sarkano un Nāves jūru, lai pievadītu ūdeni, taču sāls koncentrācija jūrās ir dažāda un tas novestu līdz Nāves jūras ekosistēmas iznīcināšanai.

Problēmas risinājumi
Zinātnieki ir atklājuši, ka liels skaits ūdens tiek zaudēts vecu cauruļu dēļ, tāpēc efektīvai ūdens apsaimniekošanai no sākuma būtu jāsaremontē ūdensvadu sistēmas. Visas pasaules zinātnieki un politiķi piedāvā daudzus risinājumus, taču daži no tiem netiek izmantoti pilnā mērā.

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1333697
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties