Aprūpes darbība.
Noguruma mazināšana. Aprūpi plānojiet tādējādi, lai bērnam būtu pietiekami gari atpūtas periodi un slimnīcas procedūras viņu netraucētu. Veiciniet vingrinājumus spēka un izturības paaugstināšanai.
Atbilstošas barības nodrošināšana. Respektējiet bērna iecienītākos ēdienus un atbilstoši plānojiet ēdienkarti. Nodrošināt ar diētu, kas ir bagāta ar dzelzi un vitamīniem. Dzelzs preparātus lietot ar apelsīnu sulu (dzelzs labāk uzsūcās skābā vidē) ēdienreižu starplaikos. Ierobežot piena produktus, jo piens nomāc dzelzs uzsūkšanos. Šķidro dzelzi ievadiet ar pipeti vai salmiņu, vai atšķaidiet ar ūdeni vai sulu, lai novērstu zobu iekrāsošanos. Atceries iespējamos dzelzs blakusefektus. Brīdiniet vecākus, ka dzelzs terapijas laikā bērna vēdera izeja būs tumši zaļa vai melna. Uzsveriet, ka dzelzs lietošana ir jāturpina ilgstoši saskaņā ar ārsta norādēm pat tad, ja bērns jau neizskatās slims.
Infekcijas novēršana. Māciet tādas higiēnas iemaņas kā rūpīga roku mazgāšana, mutes kopšana u.c. Izvairieties no kontakta ar personām, kam ir saaukstēšanās vai citu infekciju pazīmes.
Uztraukuma mazināšana. Atļaujiet bērnam iepazīties un paņemt rokās procedūrās izmantojamo aprīkojumu. Iesaistiet bērnu dažādās viņa aprūpes aktivitātēs.
Normālas augšanas un attīstības veicināšana. Pārliecinieties, vai bērna diēta atbilst viņa vecumam un aktivitātēm. Regulāri novērtējiet bērna augšanu un attīstību un par konstatēto informējiet bērna vecākus.
…