Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:664085
 
Vērtējums:
Publicēts: 09.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Pauzes (atzīmētas ar domuzīmi), piemēram, Esmu gurda – dzīvība mani ne nes, ne urda, liek palēnināt tempu, ritmu, uzsver to daļu, kas atrodas pēc pieturzīmes. Teikumi ir izvēlēti gari, salikti, tajos ieviešot enžambemenu, ir panākts plūstošums un mierīgums. Interesi izraisa arī tas, ka dzejolim nav beigu pieturzīmes (pēdējā panta pēdējā rindā), kas aicina lasītāju domāt tālāk ārpus dzejoļa robežām un nonākt pie sava slēdziena, kas ir dzīvība?
Kompozicionāli dzejolis sastāv no sešiem pantiem (nevienāds rindu skaits, 4 + 3 + 3 + 4 + 5 + 2). Iepriekš jau tika minēts, ka ir vērojama gredzenveida kompozīcija, kas akcentē dzejoļa idejisko nozīmību, uzsver pieteikto tēmu.
Vārdi dzīvība un nāve norāda, ka dzejolī ir atveidots mītiskais jeb cikliskais laiks. Arī gredzenveida kompozīcija vedina uz domām par atgriešanos. Nevar konkrēti pateikt, vai darbība ir notikusi, notiek vai vēl tikai notiks. Savukārt telpa ir savējā, uz ko norāda vietniekvārdu lietojums (es, paša, mani, pats), un vaļēja, jo lirikas „es” ir atvērts jūtām, emocijām (mīlestība, nāve).
Pēc G. Pospelova lirikas iedalījuma, dzejolis pieskaitāms pie meditatīvās lirikas, jo dominē izpausmes koptēls kā pārdzīvotā atklājējs, izteicējs. Šajā dzejolī ir liela individuālā pārdzīvojuma klātbūtne, pievēršanās mūžīgajai tēmai, šoreiz, dzīvei (dzīvībai), cilvēka mūžam, eksistenciālismam.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties