Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:729579
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.11.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

„Dinamiskie procesi grupās, jeb grupas dinamika (K.Levina termins) ir sociālpsiholoģisko procesu un parādību kopums, kas realizējas mazajā grupā un raksturo visus mazās grupas iespējamos funkcionēšanas un pastāvēšanas cikla etapus: mazās grupas veidošanos, attīstību, grupas darbību, stagnāciju, regresu un iziršanu.”1
Dinamiskie procesi ir sociālpsiholoģiski fenomeni, kas nodrošina grupas funkcionēšanu, attīstību un grupas locekļu mijiedarbību. Tie fiksē un padara iespējamas psiholoģiskās pārmaiņas grupā tās pastāvēšanas laikā, veido grupas apziņu un determinē tās darbību. Dinamiskie procesi grupās ir saistīti ar divām tendencēm grupas aktivitātēs- integrāciju un diferenciāciju. Integrācija ir virzīta uz grupas saliedēšanu, bet diferenciācija vairāk ir saistīta ar grupas attīstību un izpaužas kā grupas locekļu lietišķo un emocionālo attiecību hierarhizācija un specializācija atbilstoši grupas mērķiem un uzdevumiem.

Mazās grupas izveidošanās un attīstība
Darba grupas visbiežāk rodas pateicoties kaut kādiem ārējiem faktoriem, piemēram, attīstās kāds sociālais institūts vai organizācija un to ietvaros veidojas mazās darba grupas. Pastāv arī tādas darba grupas, kas veidojas spontāni, lai kopīgi risinātu kādas cilvēkiem nozīmīgas problēmas, sasniegtu mērķus.
Sociālajā psiholoģijā nepastāv vienots uzskats par grupas attīstības stadijām. Dažādās tipoloģijas balstās galvenokārt uz Šuca, Bennisa un Šeparda uzskatiem. Literatūrā var sastapt trīs, četru un piecu fāžu iedalījumu grupas attīstības procesā.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties