Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
12,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:834305
 
Vērtējums:
Publicēts: 24.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Statuss ir cilvēka sociālās uzvedības galvenais komponents, jo no statusa izriet cilvēka sociālas funkcijas — lomas, ko cil­vēks spēlē sabiedrība. Ja cilvēkam nav statusa (piemēram,vāj­prātīgajam), viņa uzvedību regulēt nav iespējams. Reālo cil­vēka uzvedību nosaka ne tikai svarīgākie, bet visi cilvēka sta­tusi. Piemēram, cilvēka darba uzvedību ka vienu no sociālas uzvedības veidiem nosaka ne tikai viņa darbinieka statuss, bet arī nacionālais, izglītības, ģimeniskais tn lā saucamais socio-metriskais statuss.
Sociometriskais (sociāli psiholoģiskais) statuss atspoguļo personības vietu un nozīmīgumu kādā grupa, piemēram, darba grupā. Cilvēks šajā grupa var būt līderis, autoritāte vai arī noraidītais, atstumtais, var būt ideju ģenerators vai nīgrs kritiķis. Tā kā indivīds dzīvo un darbojas grupās, lā pozīcija, kuru viņš ieņem grupas sociālpsiholoģiskajās at­tiecībās, starppersonu komunikācijas sistēmā nozīmīgi ietekmē cilvēka sociālo uzvedību šajā grupa un var ietekmēt viņa uzvedību arī citās sociālajās situācijās. Piemēram, cilvēks, ku­ra sociometriskais statuss darba kolektīvā ir zems, kuru neuz­klausa un ar kuru nerēķinās, var ari ģimenē justies atstumts un nevajadzīgs, vai arī pretēji — ģimenē uzvesties kā despots un tirāns, cenšoties-kompensēt pazemojošo stāvokli darba vietā.…

Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,27 €
Materiālu komplekts Nr. 1120915
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties