Sociālās problēmas attīstības pakāpes jeb “vēstures” gaita:
1. Problēmas apzināšanās – grupas sāk pamanīt, ka noteikta situācija apdraud to nozīmīgās vērtības.
2. Politikas noteikšana – tiek veiktas plašas diskusijas ar problēmā iesaistītajiem un vērotājiem no malas un tiek piedāvātas problēmas risināšanas iespējas.
3. Reforma – vēršanās pie administratīvām vienībām, ar mērķi realizēt izstrādāto politiku, šī ir publiskas vai arī privātas rīcības pakāpe, tiek nomain’’itas vērtības.
Kriminālās uzvedības skaidrojumi:
Loģiskā abstrakcija - kriminālo uzvedību var cēloniski izksaidrot tikai loģiski nošķirot tos mehānismus un procesus, kurus izmanto bagātie un nabagie, nēģeri un baltie, pilsētnieki un laucinieki, jaunieši un gados vecāki cilvēki, emocionāli stabilie un emocionāli nestabilie cilvēki, lai izdarītu noziegumu. Kad šie mehānismi un procesi ir nošķirti, precīzi jādefinē kriminālā uzvedība un stingri jānošķir tā no ne- kriminālas uzvedības. Tālāk, lai skaidrotu kriminālo uzvedību ir jāprot atšķirt dažādi analīzes līmeņi.
“Mehāniskais”, “situatīvais” jeb “dinamiskais” skaidrojums – balstoties uz nozieguma laikā notiekošajiem procesiem. Šo skaidrojumu izmanto fizikas un bioloģijas zinātnieki. Tomēr šis nav efektīvākais un veiksmīgākais skaidrojums, jo tas nepievērš uzmanību dažādām personiskām un sociālām pataloģisjām starp noziedzniekiem.
…