Depresija ir sarežģīta un kompleksa psihiska slimība. Tajā ietverta garastāvokļa nomāktība, drūmums, kā arī pasivitāte, kas ir raksturīgi tiem, kuri disponēti uz depresiju; līdztekus visam tai vēl ir vērojami daudzi fiziskas dabas simptomi. Tas, ka depresija ir tikai cilvēku iedomas ir mīts, jo tā ir nopietna slimība, kuru efektīvi ārstējot var gūt labus rezultātus.
Psihiatrijā uzskata, ka depresija rodas no traucējumiem smadzeņu darbībā, kas saistīts ar nervu pārvadiem smadzenēs. Neirotransmiters, kas pārvada signālus no vienas nervu šūnas uz sinapsi, darbojas vāji vai ir to trūkums. Psihiatri apgalvo, ka depresiju var ārstēt ar medikamentiem - antidepresantiem, kas palīdz izveidot šos transmiterus. Medikamentu iedarbībā domas kļūst lēnas, galva tukša, jo antidepresanti iedarbojas ne tikai uz transmiteriem, bet uz visām smadzenēm. Tāpēc izārstēt depresiju ar medikamentiem nav iespējams. Tie var palīdzēt pacientam krīzes situācijās nomierināties, bet neizdzēsīs drūmās domas un pesimistisko dzīves uztveri.
Psihoanalītiķi uzskata, ka depresijas cēlonis meklējams pagātnē - kaut kas ir noticis līdz piecu gadu vecumam - kāds zaudējums.…