1.Demokrātijas terminu un modeļu skaidrojumi.
Runājot par demokrātijas jēdzienu, ir iespējams runāt par terminu, kas ir visai daudzšķautnains. Ir jāņem vērā arī tas, ka šis termins ne vienmēr tiek lietots pozitīvā nozīme, kā arī, ka demokrātijas jēdziens ir samērā jauna parādība, par kuru daudzi politiski aktieri ir izteikušies negatīvi, neņemot vērā, ka vairākums valstu ir tendētas uz demokrātijas ieviešanu, attīstīšanu vai saglabāšanu savā teritorijā.
Termina visbiežāk sastopamākais skaidrojums ir „tautas vara”, kur „demos” ir tauta savukārt „cratos” – vara. Šis jēdziena skaidrojums liekas samērā saprotams, tomēr rodas arī citi jautājumi kā, piemēram kas tad ir šī minēts „tauta”un kā izpaužas tās vara? Runājot par šo minēto tautu vai cilvēkiem un viņu valdīšanas veidiem, tad ir iespējams iedalīt demokrātiju tiešajā un reprezentatīvajā.
Tiešā demokrātiju varētu raksturot kā samērā negatīvu demokrātijas veidu, ja tiek pieminēta indivīda brīvība. Šajā demokrātijas modulī indivīdi, to kopumi un sabiedrība vai tauta kopumā ir tie, kam pieder vara, kas izpaužas nevis kā šīs varas deliģēšana izraudzītiem tautas pārstvjiem, bet gan šīs varas realizēšana pēc saviem ieskatiem. …