Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:157304
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Aristotelis un Platons ir uzskatījusi, ka demokrātija tas ir masu pārvaldīšanas sistēma, kura valda kopa ar gudrību un īpašumu. 19. gs. demokrātijas jēdziens tika uzskatīts par pūļa valdīšanas sistēmu. No grieķ. valodas kratos – spēks, vara, un demos – cilvēki, agrāk ar vārdu demos grieķi sauca nabagus, vai daudzus. Bernars Kriks ir uzrakstījis, ka iespējams demokrātija ir ”daudzkrāsu” vārds, kuru lietu lai apzīmētu cilvēku darbību un visādas sabiedriskas lietas. Demokrātija, ka jēdziens nozīme:1. pārvaldīšanas sistēma ar nabadzīgiem; 2. valsts forma, kurā cilvēki pārvalda paši ar sevi un nepārtraukti, bez politiķiem un valsts ierēdņiem; 3. sabiedrība, kura iz bāzēta uz vienlīdzīgam spējam un individuāliem nopelniem, vairāk nekā hierarhija un privilēģijas; 4. labklājības un pārdalīšanas sistēma, kuras mērķis ir samazināt sociālo nevienlīdzību; 5.lēmumi pieņemšanas sistēma, kura ir bāzēta uz vairākuma principu. 6. likumu sistēma, kura nodrošina minoritāšu tiesības un interešu ievērošanu; 7. valsts institūciju ”aizpildīšanas” līdzeklis, ko var panākt caur konkurētspējīgo balsošanu; 8. valdības sistēma, kura ievēro cilvēku intereses, neskatoties uz viņu piedalīšanu/nepiedalīšanu politiskajā dzīvē.
Abrahams Linkolns ir izteicis tādu domu, ka demokrātija tas ir valdība priekš cilvēkiem, cilvēku valdība un valdība kura ir pārvaldīta ar cilvēkiem.
Demokrātija visa savā būtībā proklamē politiskas vienlīdzības principus. Politiskai varai ir jāizpaužas tik plaši, cik vien iespējams. Agrāk, Senajā Grieķijā sievietēm, vergiem ārzemniekiem nebija tiesību līdzdarboties politikā, pat priekš vīriešiem pastāvēja vecuma cenzs(no 20. gadiem). Pēc Ruso viedokļa demokrātija koncentrējas pie teiksim tā, ģenerālas vēlmes, t.i. tika ievēroti nevis katra indivīda privātas vēlmes. Tā saucama vairākuma griba. Bet tas nenozīmē, ka viņai ir jāparauga vairākuma tirānijā. Tikai vienlīdzīgi pieņemtie lēmumi var saistīt cilvēkus. Pēc liberālas demokrātiskas teorijas ir jābūt vienlīdzīgai politisko tiesību sadalīšanai. Savukārt sociālisti uzskata, ka ekonomiskiem resursiem ir jābūt kontrolētiem jābūt pieejai pie masu medijam. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1126385
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties