Šīs pārmaiņas ir prasījušas daudz laika, bet arī rezultāts ir acīm redzams ! Vai kāds no mums 1996.gadā varēja iedomāties tik ātru "Demokrātiskas sabiedrības" modeļa izveidi, kādu mēs redzam šodien?Mēs augam un attīstāmies ar katru dienu, to var redzēt arī valdības gaiteņos un domāju ka otrreiz sabiedrība vairs neatkārtos senās, bet ļoti dārgās kļūdas : Gaiļa valdība ~ 240 milj. Ls Bija un NAV! (?) ; Šķēles valdība - zaudējumi valstij vēl nav aprēķināti, vismaz otrajā variantā jāmin, ka ieguvums arī bija, tiesa gan neliels, salīdzinājumā ar zaudēto! Tagad šis termins "Demokrātija" ir kļuvis ļoti populārs un dažreiz tiek uzlūkots kā eiropeiskas sabiedrības parole. Tas tiek izmantots visplašākajā nozīmē, sākot ar cilvēku pašrealizāciju, identitāti, līdz pat demokrātiskai valsts pārvaldei. Vārds demokrātija radies no Grieķu valodas: dēmos - tauta + kratos - vara, tātad tautas vara. 90. gadu sākumā, mainoties republikas statusam, tam līdzi mainījās arī sabiedrība un jēdziens "demokrātija". Pašlaik par "demokrātijas" piemēru mēs ņemam "Rietumu pasauli" visbiežāk sasaistot šo terminu ar ASV.
Par stabilu demokrātiju Latvijā lika šaubīties: lielā ēnu ekonomika, ar to saistītā noziedzība , varas korumpētība, ekonomisko bloku dotēto partiju valdības... utt.
Tomēr par virzību uz demokrātisku valsti liecināja fakti par Krievijas armijas izvešanu, PSRS militāro objektu demontāžu, nevardarbīga komunistiskās varas likvidācija, neatkarības atjaunošana, Latvijas Satversmes atjaunošana, sarunas ar ES un NATO.…