Viena daļa kroplīgo veidojumu var tikt operēti, un tie ir jāoperē agrīnā stadijā, tai skaitā arī sirds slimības. Daudziem, kam ir Dauna sindroms, novēro lieko svaru, kas daļēji izskaidrojams ar iedzimtības faktoriem, daļēji ar kustību trūkumu un uztura normu neievērošanu. Ir svarīgi, lai visā augšanas laikā bērns saņemtu labu un liesu uzturu, kā arī tiktu rosināts pastaigāties un nodarboties ar sportu.
Bērni ar Dauna sindromu ir atkarīgi no agrīniem stimuliem, sistemātiskiem treniņiem un apmācības. Ir pieejamas īpašas komunikācijas un motorikas treniņprogrammas.
Dažās valstīs – visvairāk Vācijā – bērniem ar Dauna sindromu attīstības paātrināšanas nolūkā praktizē injekcijas, kas satur aitas vai teļa smadzeņu šūnas. Parasti dod vienu injekciju pusgada laikā. Ārstēšanu uzsāk pirms trīs gadu vecuma sasniegšanas. Par šādu šūnu terapiju uzskati mēdz dalīties. (1)
1.Augļa diagnostika
Ir vairāki veidi, kā izmeklēt augli. Viens no tiem – ultraskaņa. Nedzirdami skaņas signāli tiek sūtīti uz augli un reģistrēta atbalss. Ja šādu izmeklēšanu izdara 17.–18. grūtniecības nedēļā, var atklāt lielākos kroplīgos veidojumus auglī. Tas atgadās apmēram trīs reizēs no 1000 izmeklējumiem.
Augļa ūdens analīzi izdara aptuveni 16. grūtniecības nedēļā, ievadot caur grūtnieces vēdera sienu caurulīti un iesūcot nedaudz augļa ūdens. To ķīmiski izmeklē, pievēršot uzmanību iespējamām vielu maiņas slimībām. Izmeklē arī hromosomas šūnām, kas atrodas šķidrumā. Atbilde iespējama 2 – 4 nedēļu laikā. Ja tā rāda, ka auglis nav vesels, māte var izdarīt abortu, kas tādējādi notiek 20.–21. grūtniecības nedēļā.…