Secinājumi
Pirmais praktiskais darbs bija diezgan apjomīgs, ja salīdzina ar poligona veidošanu, taču nevaru teikt, ka uzdevums šajā darbā nebija interesants. Tieši otrādāk, man ļoti patika uzdevuma ideja, bija par ko padomāt, ko pamēģināt un apgūst. Patīkami, ka ORTUS vidē bija publicēti darba piemēri, kuri man ļoti palīdzēja, strādājot ar PowerDesigner CASE rīku, ar ko es pirmo reizi strādāju.
PowerDesigner 16.1 vide man patika, tajā bija viegli strādāt, jo tas ir salīdzinoši viegls un saprotāms. Manuprāt, mērķi tika sasniegti un uzdevumi izpildīti, jo galu galā tika izveidota datu bāze, kādu es arī plānoju beigās dabūt.
Man radās problēma ar datu bāzes ģenerēšanu MS Access, kuru man tā arī neizdevās atrisināt, tādēļ izvēlējos MySQL, ar kuru problēmu nebija vispār. Novērtēju CASE rīka darbību, uzskatu, ka rīks darbojas bez problēmam un izcili saprot visu, kas attēlots konceptuālajā modelī, lai izveidotu loģisko modeli, īpašas grūtības netika sastaptas.
Manuprāt, gan PowerDesigner, gan MySQL ļoti labi paskaidro, kādas kļūdas tika atrastas modelī, vai aizpildot tabulu, tādēļ kļūdas ir viegli izlabot. Diemžēl sanāca tā, ka modeļu bildes nav īpaši labas kvalitātes, jo centos, lai viss modelis ir redzams vienā bildē, jo, manuprāt, tā ir daudz vieglāk to uztvērt. Tāpēc varētu mēģināt papielināt dokumetu (Zoom In), lai varētu labāk apskatīties.
…