1.Kādas ir tris galvenās datora arhitektūras sastāvdaļas ( funkcionālās iespējas) ?.
Datora arhitektūru tās vispārīgā veidā nosaka (sk.att.1): a)sistēmas aritmētiskās un loģiskās iespējas b)sistēmas aparatūras līdzekļi c) sistēmas programmnodrošinājums.
2.Kas nosaka sistēmas aritmētiskās un loģiskās iespējas?
sistēmas aritmētiskās un loģiskās iespējas, galvenokārt nosaka datora komandu sistēma, tajā pielietojamie datu formāti un datora komandas izpildīšanas laiks. Savukārt datora programmas sastādīšanai izmantojamo komandu uzskaitījums
un pielietojamie datu formāti, kā arī to attēlošanas precizitāte atļauj spriest par sistēmas orientāciju viena vai otra tipa uzdevumu risināšanai.
3.Kādas ir komandu sistēmu struktūras?
Komandu sistēmas struktūra būtiski iespaido attiecīgā tipa uzdevumu efektīvu risināšanu. Tās pamatu neatkarīgi no risināmo uzdevumu tipa veido komandas darbam ar skaitļiem formā ar fiksēto komatu un vadības nodošanas komandas. Pēdējās vada procesora, atmiņas un kanālu stāvokli, kā arī uzdevuma izpildīšanu atkarībā no dažādiem izskaitļojamiem nosacījumiem. Dažāda tipa uzdevumiem vēlamā komandu sistēmas struktūra parādīta
4.Ko nosaka aparatūras līdzekļu struktūra?
Aparatūras līdzekļu struktūra nosaka visu sistēmas funkcionālo mezglu sadarbību un notiek saskaņā ar dotajā sistēmā pieņemtajiem tās stāvokļu un funkcionālo mezglu sadarbības vadības principiem.
5.Kādus funkcionālus moduļus var izdalīt vienkāršā sistēmā?
Sistēmas struktūra vienkāršā datorā satur tikai pašus nepiecišamākos mezglus, kas principa nodrosina tā darbibu: aritmetiski-loģisku mezglu,atmiņu, ievada-izvada iekārtas un vadību.…