Secinājumi un priekšlikumi
Pētījuma gaitā autors izstrādāja šādus secinājumus:
1. Daudzi, dārza māju asociē tikai ar dārzu, kā mazā māja, kura bija uzbūvēta kādā dārza nostūrī lai atvieglotu darbošanos dārzā. Latvijā dārza māja ir katram, kam pieder saimniecības ēka. Dārza mājas iedala, pēc to funkcijas, tās var izmantot kā: instrumentu glabātuvi, dārza lietu un tehnikas glabātuvi, siltumnīcas, mājdzīvnieku apmešanās vieta, zāliena apstrādes tehnikas glabātuvi, pagrabu, automašīnu,motociklu vai velosipēdu glabātuvi, mākslas darbu glabātuvi un mākslas veidošanas darbnīcu, teātra vai atpūtas telpa bērniem, sporta inventāra glabātuvi un vēl daudzas citas iespējas.
2. Līdz ar modernism stilu dārza mājas konstrukcijas ir kļuvušas sarežģītākas un klienta vēlmēm pielāgojamākas, lielāka uzmanību tiek pievērsta arī estētiskiem kritērijiem. Dārza mājas būve kā moduļu tipa celtnes, kuras tiek uzstādītas gatavas vai pēc individuāla dizaina veidotus risinājumus.
3. Izpētot dārza māju dizianu, ir skaidrs, ka mūsdienu dizainā dārza mājas ir Vizuāli līdzvērtīgas dzīvojamajām. Arī dārza māju interjerā tiek izmantots modernism stils, j o ar šo stilu ir iespēja radīt telpas plašumu, kas lietderīgi noder dārza mājai, kuras izmēri ir mazi.
4. 20 gs. vidus modernism stilam private telpā piemīt šarms, kas atsauc atmiņā veco, bet rada musdienīgu noskaņu. Stila proporcijas un materiālu izmantojums ir atbilstošs cilvēka uztverei par mājīgu telpu, tāpēc dārza mājā to var izmantot, lai panāktu orģinālu un daudzpusēju interjeru.
…