Globalizācija ir viens no „modernajiem” svešvārdiem. Tas ir jauns bubulis, kam piedēvē gan dažāda veida nelaimes, gan ceļ debesīs kā vienreizēju iespēju un cilvēka progresa augstāko sasniegumu, tai pat laikā pasludinot to par likumsakarīgu un nenovēršamu parādību.
Kas ir globalizācija?
Vienkāršiem vārdiem runājot, globalizācija ir darbību kopums (process) pasaules vienādošanai (unifikācijai). Viena pasaule - viena ideja - viena kārtība – viena kultūra – vienas vērtības, tur mūs ved globalizācija, tāds laikam ir tās mērķis. Cik šāds princips ir (ne)lietderīgs var saprast paveroties dabā, nez vai kas labs sanāktu, ja, piemēram, mežā augtu tikai egles vien.
Kāpēc globalizācija?
Kāpēc ir nepieciešama globalizācija? Atbilde nav oriģināla – vara, vispasaules vara. Tas ir vienīgais iemesls „vienas pasaules” radīšanai. Grūti ir pārvaldīt dažādu tautu un uzskatu cilvēkus. Mums „zināmajā” vēsturē dažādu tautu lielvalstis (impērijas) ir sabrukušas šā iemesla dēļ. Daļa no tām ar dažādām sekmēm mēģināja šo trūkumu novērst, vienādojot cilvēkus, mums labi zināms piemērs - Padomju savienība.…