1. Darbs paralēli studijām
„Studenti, kas strādā, vienmēr ir bijis aktuāls temats. Vieni domā, ka ir labi jau studiju gados strādāt, jo tas ļauj iegūt praktiskas zināšanas. Otri aizstāv viedokli, ka strādājošajiem studentiem primārais ir darbs un tādējādi mācības tiek atstātas novārtā. Lai kāds arī būtu viedoklis, darba ņēmējiem – studentiem – un darba devējiem ir jāspēj vienoties gan par darba laika, gan par lekciju un eksāmenu respektēšanu. Tas nekad nav bijis īpaši viegls uzdevums” (Nekrīze, 2009)
„Uz jautājumu, vai iespējams apvienot darbu ar studijām, 42% aptaujāto uzskata, ka tas ir iespējams, bet grūti, katrs trešais norāda, ka tas atkarīgs no darbavietas, bet 16% pauž nostāju, ka šāda kombinācija nav iespējama, 8% nesagādā nekādas problēmas vienlaikus studēt un mācīties, savukārt 5% nav šādu praksi mēģinājuši, liecina Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes veiktā studentu aptauja” (Nestere, 2012)
Darba likums paredz divus darba laika veidus:
• normāls darba laiks, kas dienā nedrīkst pārsniegt 8 stundas, nedēļā – 40 stundas;
• nepilns darba laiks, kas ir īsāks par normālo darba laiku, pusēm par to ir jāvienojas darba līgumā (Korčagins un Vancāne, 2010, 87. lpp)
…