Nodarbinātā pienākumi un tiesības. Uzticības personas ievēlēšana, viņas tiesības.
Nodarbinātais — jebkura fiziskā persona, kuru nodarbina darba devējs, arī valsts civildienesta ierēdņi un personas,
kuras nodarbinātas ražošanas vai mācību prakses laikā;
Nodarbināto pārstāvji — nodarbināto arodbiedrība, kuras vārdā rīkojas tās statūtos pilnvarota arodbiedrības
institūcija vai amatpersona, un nodarbināto pilnvaroti pārstāvji, kuru pilnvarās neietilpst tās tiesības, kas ir vienīgi nodarbināto arodbiedrībām;
Nodarbinātā tiesības
1.Nodarbinātajam ir tiesības pieņemt patstāvīgus lēmumus vai piedalīties lēmumu pieņemšanā atbilstoši profesionālajai un amata kompetencei.
2.Nodarbinātais ir tiesīgs brīvi izteikt un argumentēti aizstāvēt personisko viedokli atbilstoši profesionālajai un amata kompetencei.
3.Nodarbinātajam ir tiesības informēt Uzņēmumu reģistra Ētikas komisiju (turpmāk – Komisija) un saņemt tās novērtējumu, ja darba uzdevums ir izteikts Nodarbinātā cieņu, godu, pašapziņu, dzimumu, vecumu vai seksuālo orientāciju aizvainojošā vai diskriminējošā formā.
4.Nodarbinātajam ir tiesības saņemt adekvātu padarītā darba novērtējumu un cieņpilnu attieksmi.
Nodarbinātā pienākumi.
1.Nodarbinātais ievēro vispārpieņemtās uzvedības normas kā darba laikā, tā arī ārpus tā, apzinoties, ka katra atsevišķa Nodarbinātā uzvedība un rīcība veido Uzņēmumu reģistra kopējo tēlu sabiedrībā.
2.Nodarbinātais ievēro profesionālo etiķeti un darba kultūru. Ar korektu uzvedību, ārējo izskatu un stāju veicina pamatotu sabiedrības uzticēšanos Uzņēmumu reģistram.
3.Nodarbinātais sniedz savu palīdzību konfliktu risināšanā Uzņēmumu reģistrā, ja tas ir nepieciešams, un veicina koleģiālas savstarpējās attiecības.…