Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:884625
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.01.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

FINNISS
Džons Finniss (1940) - cilvēka esamības jēga ir cilvēkam sasniegt noteiktu labumu, kuru viņš novērtē un nodrošina ar saprāta palīdzību.
Finnissam ir vairāki pamatlabumu, pret kuriem tiesības nedrīkst vērsties. Pamatlabumi: dzīvība (tieksme pašsaglabāties), zināšanas, spēle (nosaka cilvēka sociālo lomu sabiedrībā), estētiskā pieredze (izprast skaisto), praktisks prātīgums (tieksme veidot savu prātu rezultatīvāku praksē), draudzīga saskarsme, reliģija (kosmiskās kārtības, cilvēka brīvības un saprāta ģenēze).
Visi labumi jāsadala vienlīdzīgi ar nolīdzinošo vai sadalošo taisnīgumu. Šī sadala jāveic vienprātības apstākļos, koordinējoties, noteiktos gadījumos varai līdzdarbojoties. Tāds varens un produktīvs instruments var būt tikai pozitīvās tiesības, kas atbilst taisnīgumam. Pozitīvo tiesību autoritāte atkarīga no to taisnīguma un spējas to nodrošināt.  Tiesībām jānodrošina katram indivīdam pēc iespējas pilnīgāku iespēju šos labumus sasniegt. Ja likums neatbilst kāda labuma sasniegšanai, tad šāds likums ir nepareizs. Šie labumi (to nodrošināšana) ir saturiski kritēriji, kurus metodiski var labāk izmantot, lai piepildītu taisnīguma jēdzienu. Faktiski visi pamatlabumi ir pozitivizēti – pamatlabumus var izlasīt pamattiesībās (konstitūcijās). Līdz ar to, ja likums palīdz īstenot kādu konkrētu pamattiesību, tas ir labs. Visa pamattiesību sistēma ir veids kā dabisko tiesību skola ieguvusi savu nozīmi. Juridiskie mehānismi tiek radīti uz dabisko tiesību bāzes.
Valstiski sakārtotu sabiedrisko attiecību mērķis – kopējā labuma realizācija → netaisnīgas tiesības zaudē juridisko spēku.
*Valsts, sabiedrības mērķis ir panākt kopējo labumu. Ja ir šāds mērķis, tad neviens nevar pret to vērsties, neviens nevar iebilst. Galvenais kritērijs – vai ir virzība pretī mērķiem.
Formālu prasību stingra ievērošana – likumam nevar būt atpakaļejošs spēks, jābūt oficiāli pieņemtām, apstiprinātām, skaidrām, procesuāli izpildāmam un nosacīti stabilām.
Zemāka ranga tiesību normai jāatbilst augstākai, tiesības jāpiemēro, ievērojot likumīgo procesu.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties