Segsēkļi –To dala divdīgļlapju un viendīgļlapju klasēs. Divdīgļlapjiem spēcīgi attīstās galvenā sakne, bet viendīgļlapjiem – vāji.
Pie divdīgļlapjiem pieder koki, krūmi un lakstaugi, bet pie viendīgļlapjiem – galvenokārt lakstaugi.
Divdīgļlapu klase – (krustziežu dzimta) - pieder galvenokārt lakstaugi, retāk – puskrūmi ar spirāliski sakārtotām lapām un ķekaros sakārtotiem ziediem. Ziedu kausi veidi 4 zaļas kauslapas, vainagu – 4 krusteniski novietotas vainaglapas. Ziedā ir 6 putekšņlapas, no kurām 2 (ārējās) ir īsākas, bet 4 (iekšējās) garākas. Auglenīca sastāv no 2 augļlapām.
Rožu dzimta – pieder koki, krūmi, lakstaugi. Rožu dzimtas centrālā ģints – rozes (tās ir manas mīļākās puķes). Rozēm raksturīgi lieli, smaržīgi, sārti, balti vai dzelteni ziedi. Augļi ir sīki, balti riekstiņi, kurus ikdienā sauc par rožu sēklām. No rožu vainaglapām pārtvaicēšanas vai ekstrahēšanas ceļā iegūst rožu eļļu, ko izmanto parfimērijā un konditorejā.
Pie rožu dzimtas pieder – ābeles, bumbieres, plūmes, ķirši persiki, aprikozes, vilkābeles, avenes, lācenes, kazenes, zemenes.
Mežos un krūmājos aug parastais pīlādzis un parastā ieva.
Viendīgļa klase – (Liliju dzimta) – pieder daudzgadīgi lakstaugi ar daudzveidīgiem pazemes orgāniem – sakneņiem, bumbuļsīpoliem, sīpoliem (lilijas, tulpes). Lapas novietotas rozetē vai arī uz stublāja, veselas, biežāk šauras, ar lokveida dzīslojumu. Daudzas sugas ir dekoratīvi, ārstniecības un pārtikas augi.
…