• Uzņēmums pret dabas riskiem apdrošinoties izvēlas un iedala – sauszemes transporta apdrošināšanu (uzņēmuma auto), dzelzceļa transporta apdrošināšana (ja saimnieciskā darbība ietver šo nozari), gaisa kuģu apdrošināšana (ja saimn. Darb ietv. Šo nozari), kravu apdrošināšana, īpašuma apdrošināšana pret uguns un dabas stihiju postījumiem (uzņēmuma būdiņa kopumā). Viss tas ir īpašuma apdrošināšana. Nav iespējams apdrošināt saimniecisko darbību pret finansiālo risku, kas saistīts ar dabas apstākļiem, piemēram, slēpošanas kalna apdrošināšana siltas ziemas izraisīto zemo ienākumu gadījumā.
• Juristu bieži lietoto terminu force-majeure jeb ''nepārvaramā vara'' attiecināt uz apdrošināmajiem riskiem nav iespējams, jo šis jēdziens ir tik ietilpīgs, ka aptver gan apdrošināmos riskus (piem dabas stihijas), gan standarta neapdrošināmos riskus (piem valsts varas lēmumi).
• Kā piemērs dabas riskiem kalpo 2010. gada stihiskie ugunsgrēki Krievijas teritorijā, kas nodarīja milzu postījumus gan tūrismam, gan citām valstī darbojošamies uzņēmējdarbības formām un veidiem, radot milzu zaudējumus. Uguns radītai posts aizsākās 2010. gada jūnijā līdz šim nebijuša karstuma dēļ, kā rezultātā nodega milzīgas platības mežu un citu teritoriju.
…