Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
5,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:857154
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 22.07.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
Darba fragmentsAizvērt

Zeme – viens no trim ražošanas resursiem
Pirms pievērsties pie tēmas izpētes ir jāgūst vismaz virspusējs ieskats ražošanas resursu teorijā un jāizprot zemes termins ražošanas resursu kontekstā.
Ekonomikas teorijā izceļ trīs (dažreiz arī četrus) ražošanas resursus, sauktus arī par ražošanas faktoriem, ekonomiskiem resursiem, kā arī par resursiem.2 Ražošanas resursi būtībā ir ieviests termins, kas ir paredzēts, lai apzīmētu visu, kas ir nepieciešamas ražošanai vai pakalpojuma sniegšanai Ražošana (šeit un turpmāk arī pakalpojumu sniegšana) ir ierobežoto resursu saimniekošana, kas rodas atbildē uz pieprasījumu, kas rodas neierobežotām vēlmēm pārvēršoties par vajadzībām ar iespējām tās apmierināt.
Klasiskā ekonomikas brīvā tirgus modelī mājsaimniecības ir resursu turētāji, kas piegādā to uzņēmumiem. Šos, kā jau minēts trīs resursus, ir pieņemts klasificēt šādi:
1. Zeme
2. Darbs
3. Kapitāls
Darba tēma ir „Zeme kā ražošanas resurss Latvijā”, tādēļ šajā nodaļā sīkāk tiks apskatīts tikai šī ražošanas resursa ekonomikas teorija.
Zemei vispārpieņemts ir dalījums atjaunojamos un neatjaunojamos resursos.
Neatjaunojamie resursi ir tādi resursi, kurus ir iespējams izmantot tikai vienu reizi un atkārtota izmantošana ir neiespējama. (Vērtējumi tiek veikti mūsdienās pieejamo tehnoloģiju ietvaros.)
Par klasisku piemēru jāmin nafta. Tās daudzums zemes dzīlēs ir noteikts un tās atjaunošanās tempi ir tik niecīgi, ka ekonomikā, zinātnē, kas pēta cilvēka saimniekošanu, vērtējot šos tempus ar „cilvēka aci”, tas ir novērtējot tos salīdzinājumā ar cilvēka dzīves ilgumu, tiek uzskatīts, ka šis resurss ir neatjaunojošs, tas ir, tā daudzums ir fiksēts. Šādiem resursiem ir raksturīgs tas, ka ražošanas izmaksas, pārējiem apstākļiem paliekot nemainīgiem, nepārtraukti palielinās. Tas ir tādēļ, ka resursi atrodas dažādās ģeogrāfiskās lokācijās un to iegūšana notiek sākot no ekonomiski izdevīgākām. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties