1. Civilprocesuālo tiesību avoti.
Ir kompetentu valsts orgānu izdoti akti, kas ietver c-pr tiesību normas.-Satv, Starptaut norm. akti, likumi, MK not 81.p.k., lik par tiesu varu, C-pr likums. Ir saistoši AT Senāta lēmumi. C-pr Latvijā visām pers. ir vienāds. C-pr ir visu procesuālo dar-bu kopums civillietās no ierosināšanas līdz izpildei.
2. Civilprocesa zinātnes priekšmets un sistēma.
C-procesuālās tie-bas ir patstāvīga tie-bu nozare. Viss c-pr tiek regulēts no iesniegšanas līdz izpildei. To regulē CLK , C-pr likums. C-pr tie-bas ir publisko tiesību nozare. Kā c-procesuālās regulēšanas priekšmets ir tās sabiedriski procesuālas att-bas.Tās rodas tiesai realizējot tiesvedību civillietās. Šīs att-bas sauc par civilprocesuālajām tiesiskajām attiecībām. Tiesāšanās kārtība visā valstī notiek pēc vienotām prasībām. C-procesā visas darbības notiektas ar tiesas starpniecību.
3. Aizskarto un apstrīdēto tiesību jēdziens.
CL nosaka, ka katrai fiz.un jurid.pers ir tiesības uz savu aizsakarto vai apstrīdēto civilo tiesību vai ar likumu aizsargāto interešu aizsardzību tiesā. Fiz.pers tiesības uz tiesas aizsardz. nostiprinātas LR Sartversmē, kas saistās ar cilvēka pamattiesībām. Personai, kas griezusies tiesā ir tiesības uz tās lietas izskatīšanu tiesā noteiktā procesuālajā kārtībā.…