Civilprocess ir tiesvedība civillietās un likumā noteikta civillietu izskatīšanas kārtība tiesās. Civilprocesa uzdevums ir nodrošināt pareizu un ātru civillietu izskatīšanu. Civilprocess sastāv no diviem tiesvedības veidiem: prasības tiesvedības un sevišķās tiesāšanās kārtības.
Civilprocesa likums nosaka to procesuālo kārtību, kas jāievēro tiesāšanās laikā. Tiesvedību civillietā regulē civilprocesuālo tiesību normas, kas ir spēkā lietas izskatīšanas, atsevišķu procesuālo darbību izdarīšanas vai tiesas sprieduma izpildīšanas laikā. Civilprocesam ir vairāki posmi.
Tiesvedība civillietās noris pa stadijām, kuru secība noteikta ar likumu un nav grozāma. Pastāv obligātās un fakultatīvās stadijas. Civilprocesa obligātās stadijas ir civillietu ierosināšana, sagatavošana un iztiesāšana pirmās instances tiesā. Bez tam civilprocesā var būt fakultatīvās stadijas: tiesvedība apelācijas instancē, tiesvedība kasācijas instancē; likumīgā spēkā stājušos tiesas nolēmumu jauna izskatīšana sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem vai pamatojoties uz Augstākās tiesas priekšsēdētāja, Senāta departamenta priekšsēdētāju vai ģenerālprokurora protestu; tiesas un citu jurisdikciju institūciju nolēmumu piespiedu izpilde (izpildu lietvedība un izpildu process).…