Vizuāļiem ir labi attīstīta redzes atmiņa, un lielāko tiesu informācijas viņi uztver “ar acīm”. Sarunas laikā vizuālis vienmēr cenšas uztvert sarunu biedra skatienu. Vizuāls cilvēks teiktos vārdus uztver attēlu veidā. Viņu interesē brošūras, un viņi redz tos attēlus, ko Jūs zīmējat viņiem priekšā sarunas laikā. Vārdi, kurus lieto vizuāļi - skaties, redzi, sadarbību es redzu, tā bilde, man priekšā paveras tāds skats u.t.t.
Audiāļiem ir svarīgas skaņas: viņi vairāk paļaujas uz dzirdi. Tipiski audiāļi mēdz sēdēt, piešķiebuši galvu uz sāniem, it kā censtos labāk ieklausīties. Viņu tik ļoti nesatrauc tas, ko Jūs sakāt, bet gan tas, kā Jūs to pasakāt. Vārdi, kurus lieto audiāļi ir - dzirdi, klausies, skan gan ļoti labi, izklausās pamatoti u.t.t.
Kinestētiķiem noteicošā nozīme ir garšai, smaržām, taustei. Sarunājoties viņi parasti skatās grīdā, kas sevišķi kaitina sarunas biedrus vizuāļus. Tas ir sajūtu cilvēks. Šāda veida cilvēkiem Jūs iepatiksieties vai neiepatiksieties jau sarunas pirmajās minūtēs. Vārdi, kurus lieto kinestētiķi ir - patīkams, ērts, neērts, nepatīkams, silts, auksts, skaists, jauns u.t.t.
…