Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:440316
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.04.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

4. CILVĒKA TIESĪBU AIZSARDZĪBA
Vairākās pasaules valstīs iedzīvotāju vairākums joprojām ir pakļauts sociālai, nacionālai un cita veida netaisnībai un nelīdztiesībai. Genocīds, aparteīds, sievietes un vīrieša nelīdztiesība, rasisms, vergu tirdzniecība, bezdarbs. Cilvēka tiesību aizsardzība ir mūsdienu starptautisko tiesību aktuāla problēma. Iedzīvotāju tiesiskais stāvoklis nav noregulējams tieši ar starptautisko tiesību normām. Starptautiskās tiesības šeit ir tikai rosinātājas, jo valstīm pašām saskaņā ar savu suverenitāti ir jāizdod savi likumi savā teritorijā, jāievēro savas no starptautiskajiem līgumiem izrietošās saistības, lai savā teritorijā risinātu šo problēmu. Tā kā personas tiesību un pienākumu noteikšana ir valsts iekšējā kompetencē, valstīs ar starptautiski tiesiskiem līdzekļiem nav viegli izbeidzams ne aparteīds, ne rasu diskriminācija.
Attiecībā uz individuālo sūdzību izskatīšanu tad Pakta par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām ietvaros, ja Pakta dalībvalstis, kas kļūst par Protokola dalībniecēm, atzīst Cilvēka tiesību komitejas kompetenci pieņemt un izskatīt ziņojumus no tās jurisdikcijā esošajām personām, kuras apgalvo, ka tās ir kļuvušas par upuriem sakarā ar to, ka dotā dalībvalsts pārkāpusi kādu no Paktā minētajām tiesībām. Komiteja nepieņem nevienu ziņojumu, ja tas attiecas uz dalībvalsti, kura nav Protokola dalībniece.
Sūdzība ir jāiesniedz personai, kura uzskata, ka tās Paktā noteiktās tiesības ir pārkāpusi valsts, kuras jurisdikcijā persona atrodas. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties