Politiskā drošība
Attīstības valstīs bieži vien izjūt politisko nedrošību. Notiek dadz dažādu politisk apvērsumu, kuri biezi vien ir diktatoru, valsts pārvaldītāju, nevis sabiedrības interesēs. Iedzīvotāji ir maz izglītoti par savām tiesībām un iespējam kaut ko mainīt valsts struktūrā. Kā piemēru var minēt Ziemeļkoreju, kur vēljoprojam pastāv komunistisks režīms, kurā iedzīvotāji darbojas kā marionetes un nav tiesīgi vērsties pret pastāvošo iekārtu. Attīstības valtīs ir ierobežota cilvēka politiskā brīvība, netiek ievēroti cilvēktiesību likumi, bieži vien iedzī, netiek ievēroti cilvēktiesību likumi, bieži vien iedzīotājiem nav garantēti sociālie pabalsti, vai arī tie ir zemi.
Dažādu formātu nemieri
Valsts kontrole
Pilsoniskās sabiedrības trūkums
Augsts korupcijas līmenis
Cilvēktiesības
Krīzes apstākļos aktualizējas jautājums par efektīvu valsts pārvaldi. Cilvēki savā apziņā daudz būtiskāko draudu pastāvēšanu saista ar valsti, kas viņu skatījumā šos draudus un to sekas veicina vai arī nespēj novērst un mazināt.
Politiskie nemieri
Brīvību ierobežojumi
Pilsoniskā sabiedrība
Korupcija
Attīstītajās valstīs politiskā drošība ir diezgan augstā līmenī. Visbiežāk iedzīvotāji ir definējuši savu nacionālo identitāti, ir droši par valdības stabilitāti, tiem ir skaidrs likumdošanas process. Iedzīvotāji ir atklāti un iesaistās politisko lēmumu pieņemšanas procedūrā. Pilsoņiem ir garantēta brīvība, attīstīta sociālā politika(pabalstu pieejamība). Sociālā politika atbilst sabiedrības interesēm. Tiesu sistēmas pieejamība, cilvektiesību ievērošana un sociālā vienlīdzība. Attīstītajās valstīs cilvēktiesības nodrošina dažādas instances, pie kurām problēmu gadījuma iespējams vērsties ar savām sūdzībām, iespējama lēmumu pārsūdzēšana. Izglītības līmenis ir augstāks, kas arī garantē iedzīvotāju vispārīgu izpratni par valtī notiekošiem procesiem. Korupcija, cilvēktiesību pārkāpumi
…