Visbiežāk būvmašīnas klasificē pēc darbības procesa tehnoloģiskā rakstura, darbības režīma, piedziņas veida, jaudas ( vai ražīguma), vadības veida, universilitātes, gaitas iekārtas uzbūves, manevrējamības, darbības cikliskuma, kustīguma pakāpes, pārgājības un citām pazīmēm.
Pēc darbības procesa tehnoloģiskā rakstura būvmašīnas iedala vispārīgā uzdevuma mašīnās ( automobiļi, traktori, buldozeri, ekskavatori) un speciālājās mašīnās ( drupinātāji, gudrona laistītāji, pāļu gremdiekārtas u.c.). Būvmašīnas sīkāk iedala horizontālā transporta, celšanas, kraušanas, zemes darbu, drupināšanas un šķirošanas, urbšanas, pāļu gremdēšanas, betona gatavošanas un transportēšanas, dzelzsbetona konstrukciju izgatavošanas , apdares darbu, ceļu būves, ceļu kopšanas un remonta, cauruļu apstrādes mašīnās un iekārtās, kā arī mehanizētajos darbarīkos.
Pēc darbības režīma būvmašīnas iedala 4 grupās:
1.mašīnās ar vieglu darbības režīmu (lentes konveijeri, betona maisītāji, tītavas, lifti, torņa celtņi u.c.) Šīs mašīnas darbojas bez grūdieniem, rāvieniem un vibrācijām.…