Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:962861
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.02.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Bruņniecības jēdziens un nozīme: jēdzienu bruņinieks var sastapt jau 9. gs beigās. Miles ir romiešu vārds, kas latīņu valodā nozīmē „karavīrs”. 10. un 11. gs tas ieguva divas jaunas nozīmes – 1. to sāka attiecināt uz dižciltīgajiem vasaļiem, 2. to saistīja ar smagi bruņotiem kaujiniekiem. Vācijā šis jēdziens aptvēra visus karotājus no karaļa līdz ieročnesējiem. Francijā ar jēdzienu bruņinieks tika apzīmēti gan augstākie dižciltīgie, gan vienkārši karavīri. Bruņinieku kārta sākotnēji veidojās kā profesionālā kārta, tikai vēlāk tā kļuva par ļaužu grupu, kurai piederību varēja mantot no dzimšanas. Jēdziens „bruņinieku kārta” ietvēra sevī jēdzienus „karotāju kārta” un „jātnieku kārta”.
Bruņinieki kā tēls: bruņinieki kļuva par viduslaiku simbolu. Šis laikmets nav iedomājams bez mūkiem, karaļiem, tirgoņiem, taču par simbolisku figūru kļuva bruņinieks, jo radīja pārliecinošu iespaidu nevis kaujās un turnīros, bet gan literāro darbu formā. Bruņinieku eposi bija pamats eiropeiskajai literatūrai tautu valodā.
Bruņinieku ekipējums – zirgs un bruņas – ļoti dārgs. Piemēram, zirgs un apbruņojums 8. gs. maksāja tik, cik 45 govis. Bruņiniekiem bija nepieciešami 3 zirgi – pārgājienam, smagumu nešanai, cīņai. Cīņa notika saskaņā ar īpašiem noteikumiem – iepriekš bija jāvienojas par cīņas vietu un stundu. Atturēties no cīņas bija pretrunā ar bruņniecības garu, ierīkot lamatas un uzbrukt no slēpņa bija netikumiski, nepieņemami. Slānis, kas dzīvoja pēc bruņinieku likumiem aptvēra apm. 5% no visa iedzīvotāju skaita.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1181138
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties