.
Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:803233
 
Vērtējums:
Publicēts: 06.10.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) ir nodibināta 1995.gada 7.aprīlī un ir profesionāla organizācija ap, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji.
BIOLOĢISKĀS LAUKSAIMNIECĪBAS BŪTĪBA UN METODES

Pieaugošā sabiedrības interese par pārtikas drošību un apkārtējās vides kvalitāti rosina lauksaimniecības produkcijas ražotājus pielietot ražošanā labas lauksaimniecības prakses nosacījumus. Jebkurai no ražošanas metodēm ir jāatbilst nitrātu direktīvai un visiem tiem normatīviem, kuri ir vērsti uz apkārtējās vides aizsardzību. Ir pazīstamas trīs zemkopības sistēmas:
1. konvencionālā (tradīcijām atbilstoša), kura var būt vairāk vai mazāk intensīva atkarībā no agroķimikāliju un lopbarības piedevu lietošanas apjoma;
2. bioloģiskā;
3. ekstensīvā.
Ekstensīvo saimniekošanu tikai daļēji var uzskatīt par bioloģisku, jo šeit tiek nodarīta lielāka vai mazāka negatīvā ietekme uz apkārtējo vidi, kas izpaužas kā ar nezālēm aizauguši tīrumi, u.tml. Bioloģiskā lauksaimniecība pēc pielietotajām metodēm var būt:
1. bioloģiska;
2. organiska;
3. biodinamiska.
Dažādās pasaules valstīs arī dažādi sauc šo lauksaimnieciskās ražošanas veidu.
Latvijā likumā par lauksaimniecību un lauku attīstību bioloģiskā lauksaimniecība definēta kā lauksaimnieciskās ražošanas veids, kas saistīts ar minerālmēslu, pesticīdu un augšanas stimulatoru lietošanas un citiem ierobežojumiem atbilstoši Eiropas Savienības normatīvo aktu prasībām.

Bioloģiskās lauksaimniecības būtība:
• bioloģiskās lauksaimniecības pamatprincips — katra lauku saimniecība, katrs dārzs veido bioloģisko sistēmu, kurā augsne un tajā notiekošie procesi, augi un dzīvnieki ir cieši saistīti. Pastāv cieši noslēgta aprite starp augsni, augiem un dzīvniekiem;
• • bioloģiskās lauksaimniecības produkti ir tie, kuriem ir akreditētas institūcijas izdots bioloģiskās lauksaimniecības atbilstības sertifikāts;
• • bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmuma atbilstības sertifikācija — apliecina, ka augsne, process un produkts atbilst normatīvo aktu prasībām.
Organiskajā lauksaimniecībā barības vielas augiem nodrošina ar izveidotu organiskā mēslojuma sistēmu un lauksaimniecības dzīvnieki ir iekļauti šai barības vielu apritē kā saimniecībā pašražotas barības patērētāji un kā organiskā mēslojuma devēji.
Biodinamiskajā lauksaimniecībā organiskā mēslojuma sistēmu papildina speciāli sagatavotu biodinamisko preparātu izsmidzināšana augu imunitātes un fotosintēzes paaugstināšanai, slimību un kaitēkļu ierobežošanai, kā arī mikrobioloģisko procesu aktivizēšanai augsnē. Kvalitatīva komposta gatavošanai speciālus preparātus ievieto komposta kaudzē. Veidojot sējas un stādīšanas kalendāru, ņem vērā saules, mēness un citu planētu savstarpējo stāvokli un ietekmi.
Normatīvajos dokumentos ir noteiktas ļoti stingras prasības bioloģiskai produkcijas ražošanai un šo procesu kontrolē sertifikācijas institūcija. Līdz ar to šis saimniekošanas veids nodrošina kvalitatīvas un drošas pārtikas ieguvi un apkārtējās vides aizsardzības pasākumu ievērošanu

BŪTĪBA

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties

Mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot lietot šo mājas lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanas noteikumiem. Uzzināt vairāk.