Patiesais zemes rūķis ir rosījies savos laukos un dārzos jau no agra pavasara, bet arī viņam, rūpējoties par ražas saglabāšanu un realizāciju, tagad galdā ir daudz pašu izaudzētu gardumu. Un, ja paša audzēts, tātad labs. Bet pavisam droši labs – ja audzēts ar bioloģiskajām metodēm, bez ķimikālijām.
Par bioloģiskajām lauksaimniecības metodēm jādomā visa gada garumā. Bioloģiskā vai ekoloģiskā lauksaimniecība patiesībā ir dzīvesveids un pārliecība. Nevar saimniekot bioloģiski tikai tādēļ, ka tas pašlaik ir moderni, tikai tāpēc, ka valsts par to varbūt maksā subsīdijas, vai tāpēc, ka veselīgo produkciju varētu pārdot par augstāku cenu. Ir jābūt izpratnei par procesiem, kas norit dabā, un to kopsakarībām.
Sākot bioloģisko saimniekošanu, tūlīt uz īpaši augstām ražām cerēt nevar, jo pirmie divi trīs gadi ir tā saucamais pārejas jeb konversijas periods, kad augsne sāk atgūt savu dabisko struktūru un auglību. Līdzko saimniecībā iegājusies augseka, pareizā laikā un vietā lietots komposts un kūtsmēsli, iestrādāts zaļmēslojums, izvēlēta augu daudzveidība un augiem patīkami kaimiņi – tikai tad augi bioloģiskā dārzā būs veselīgi un ražība neatpaliks no intensīvi mēslotiem augiem parastajos dārzos.…