Mērķis – iepazīties ar sauszemes un parazītisko bezmugurkaulnieku daudzveidību un to morfoloģiskajiem pielāgojumiem dzīvei uz sauszemes vai saimniekorganismā.
Nepieciešamais aprīkojums – mikroskops, binokulārais mikroskops, Petri plate ar vairākiem priekšmetstikliņiem un segstikliņiem, vates gabaliņu, filtrpapīra sloksnītēm, tukša Petri plate, pincete, vienkārša pipete, preparējamā adata, laboratorijas darba apraksts un protokola lapas (ievietoti fakultātes serverī priede/grozs/vispariga_biologija_zoologija).
Apskatāmie dzīvnieki – gregarīna, plazmodijs, tripanosoma, opalīna, aknu fasciola, vēršu lentenis, līdaku kāšgalvis, cūku cērme, dižslieka, citas sliekas, tūkstoškājis, simtkājis, mitrene, parka vīngliemezis, raibais vīngliemezis, kailgliemezis, suņu ērce, zirneklis, skorpions, prusaks, vabole, tauriņš, muša, lapsene, sisenis/sienāzis. Daļa no laboratorijas darbā apskatāmajiem dzīvniekiem ir dzīvi, tādēļ, lūdzu, esiet saudzīgi pret tiem! Darba drošības nolūkos aizliegts ņemt arī no trauciņiem simtkājus (kaulenes) un zirnekļus. Lūdzu, esiet saudzīgi ar izplākšņoto kukaiņu paraugiem!
Darba uzdevumi – apskatīt visus dzīvniekus, laboratorijas darba protokolā uzzīmēt tos, kuriem tas prasīts, pierakstīt dzīvnieku sistemātisko piederību un mikroskopā/binokulārajā mikroskopā redzētās pazīmes, aizpildīt protokolā ievietoto tabulu un sagatavot mutiskas atbildes uz visiem laboratorijas darba izpildes gaitas aprakstā minētajiem jautājumiem.…