Lai arī cik cilvēkiem var būt skumji, aiziet tuvinieki viens pēc otra, šķiras vecāki, zaudē darbu, šīs tieksmes uz atkarībām vai noziedzībām neinteresēs, ja tās nebūs „sagaršotas”- iepazītas. Protams, kurš dzīvē nav lietojis alkaholu, gan arī ir kas nav, bet cilvēkam ar labu pašvērtējumu, tas nebūs saistošs. Viņš saredzēs dzīvi uz priekšu vienalga kā. Zemais pašvērtējums arī ir no iemesliem, kādēļ cilvēki meklē piepildījumu citur, nepareizajos draugos un nepareizajās kompānijās.
Kā vienu no risinājumiem varu minēt ir sabiedrības izglītošanu. Varbūt pat ir nepieciešami dažādi bezmaksas kursi, lekcijas, kad, piemēram, skolās psihologi vecāku sapulcēs vecākiem stāsta, kam pievērst uzmanību, ko nepalaizt garām jaunieša uzvedībās, lai jau laikus „nocirstu pie saknes” šos kaitēkļus. Izglītot vecākus.
Lielāku uzmanību un lielāku atbildību uzlikt sociālajiem darbiniekiem, kas zin ģimenes, kurās vecāki lieto alkaholu, strādā daudzas stundas, jo šobrīd sociālais darbinieks darbojas tikai tad, kad jau ir ko risināt, bet vērtīgi būtu, ja tas darbotos, lai nemaz nebūtu vēlāk ko risināt, lai problēmas nemaz nerastos. Mazajos pagastos cits par citu zin visu, un kādēļ tiek ļauts bērnam dzīvot pagrabā un sociālais darbinieks nemaz nerisina situāciju. Ko labu bērns var saņemt, ja viņš atrodas tādā ģimenē, kurai neinteresē, kur bērns pārlaiž naktis? Sabiedrība nevar būt vienaldzīga pret šādiem gadījumiem, šādām ģimenēm, jo tas paaudzēs aiziet tālāk.
Ir jābūt lielākām nodarbinātības iespējām bērniem, jauniešiem. …