Latvijā pēdējos gados vērojamā ekonomikas attīstība pozitīvi ietekmē situāciju darba tirgū. Lai gan samazinās iedzīvotāju skaits darbspējas vecumā, ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits palielinās un pieaug nodarbinātības līmenis.
Pēdējo piecu gadu laikā (2000 - 2004) nodarbinātības līmenis ir palielinājies par 4,8 procentpunktiem. 2000. gadā nodarbinātības līmenis Latvijā salīdzinājumā ar ES vidējo bija par 4,9 procentpunktiem zemāks, bet 2004. gadā tas atpalika tikai par 1 procentpunktu. 2005. gadā nodarbinātības līmenis turpināja palielināties un sasniedza 63,1% (gada pirmo trīs ceturkšņu rezultāts), kas ir par 0,8 procentpunktiem augstāks nekā 2004. gada attiecīgajā periodā.
Sieviešu nodarbinātības līmenis Latvijā joprojām ir augstāks nekā ES vidēji, turklāt šai atšķirībai ir tendence palielināties - 2002. gadā sieviešu nodarbinātības līmenis cēlās par 2,1 procentpunktu, bet 2004. gadā tas bija par 2,8 procentpunktiem augstāks nekā ES. Tas izskaidrojams ar to, ka Latvijas tautsaimniecībā ir zems apstrādes rūpniecības īpatsvars un lielāka ir to nozaru daļa, kurās nodarbināto skaitā ir augstāks sieviešu īpatsvars (tirdzniecība, viesnīcas un restorāni u.c. pakalpojumi).…